İzleyiciler

13 Kasım 2015 Cuma

PUSULANI ŞAŞIRMA


Sabah uyandı ve bir aceleyle işine yetişmek için hazırlanmaya başladı. Ayaküstü yaptığı kahvaltı, hızlı hızlı giyinmesi tam bir koşuşturma içinde evde işini bitirdi. Ama tam kapıdan çıkmak üzereyken çok önemli birşey unuttuğunu fark etti. Her ne kadar düşünsede aklına gelmedi ve nasıl hatırlarım diyerek kapıdan çıktı.

Bütün sabah öğlene kadar işin konuşturmacası, stresi ve telaşı içinde öğlen molasını bekledi. Güle oynaya çıktı yemek molasına... Arkadaşlarıyla yemeğini yedi sohbetini etti... Gırgır şamata bir saati geçirdi. Tam masasına oturacaktı ki yine o sabah ki duygu hatırlayamadığı o önemli işi... Bir müddet düşündü, hafızasını yokladı ama yine de bulamamıştı. Ve işine dalı verdi bir anda ansızın...

Akşam iş çıkışında ve gece yatmadan tv izlerken yine aynı duyguyu yaşadı. Çok önemli olan ve gün boyu hatırlayamadığı neydi acaba yine bir saat yarı uykulu bir şekilde düşünmüştü. Her nedense sonra tv de bir programa dalmıştı. Uyumak için yatağına gitti. Zorlanmadan güzel bir uykuya dalmıştı. Gece rüyasında güzel ve ferah bir yerdeydi. Ilk başta anlayamadı nerde olduğunu ve çevresinde bir sürü insan sanki çok önemli bir işleri varmış gibi geliyorlardı. Önünde bir sürü kişi saf olmuştu. Ve işte o an o huzur verici sesi duydu. ALLAH-U EKBER ... diye başlamıştı ezan.

O an anladı bütün gün unuttuğu önemli işinin ne olduğunu.

Allah bizlere gün içinde ki koşuşturmadan dünya işine dalıpta namazımızı unutmaktan ya da fırsat yaratıp kılamamaktan muhafaza eylesin.

HAYIRLI CUMALAR OLSUN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder