İzleyiciler

1 Ocak 2017 Pazar

2016 Yılını Geride Bırakıyoruz, Ya İnsanlık ?

2016 Yılını Geride Bırakıyoruz, Ya İnsanlık ?

Yıl 2016...
Zaman hızla akıp tükendi. Ve bizler bu gece itibari ile 2017 ye merhaba diyeceğiz.
Sizlere bir yılbaşı yazısı yazmak istemiyorum. Neden mi ? Çünkü bu sene insanlık kurban edildi.

Dünyanın dört bir yanında hortlayan terör canavarı adeta her yerde kendisini gösterdi. Yıllarca ona bakan, besleyen, hatta onu böyle büyüten sahiplerini bile sokacak kadar gözü döndü. Evet Paris, Brükse, Orlando, Nice, Münih...

Evet Dünya üzerinde meydana gelen bu terör olaylarından, terörü tüm Dünyaya ihraç eden sizler suçlu ve sorumlusunuz. Bırakın şimdi bu özgürlük, demokrasi, Dünya barışı gibi güzel ve anlamlı kavramları en azından onları kirletmeyin bırakın onlar temiz kalsın. Masum çocukların kanları ile yıkamadınız mı Irak'ın, Suriye'nin, Filistin'in topraklarını... Ya da yapılan bu vahşete sessiz kalmadınız mı? O masumlara kapılarınızı açmamak için kendi birliğinizi, huzurunuzu bozmadınız mı ? Bırakın şimdi siz bütün bu güzel anlamlı lafları.

Ülkem, cennet vatanım, üç tarafı denizlerle dört bir yanı hainlerle çevrili memleketim...
2016 yılınıda terörle, hainlerle ve darbeyle geçiren güzel ülkem. İstanbul'da, Ankara'da, Diyarbakır'da,Hakkari'de o çirkin, kötü, ahlaksız ve vicdansız yüzünü gösteren terör ve terör seviciler sizler sadece dünyayı değil tüm alemleri kirletmediniz mi?

Ama yıkamadınız, yıldıramadınız benim ülkemin güzel insanlarını hatta tam tersine daha da bir azimle daha da bir canla başla size karşı mücadele eder hale getirdiniz. Gerçek yüzünüzü artık herkeslere gösterdiniz siz hainler, siz terör destekçileri artık bu ülkede hiç mi hiç sözünüzde, kurallarınız da, adınızda geçmez biliyorsunuz. Hatta bunu bildiğinizden bütün bu son saldırılarınız.

Ellerinizde ki bu kanlar ürettiğiniz hiç bir kimyasal ile geçmez, kazandığınız paralar, mallar suçunuzu örtbas etmez, Dünyanın tüm sularında da yıkansanız yine de kiriniz paklanmaz işte sizler bu kadar hain ve kirlisiniz.

Sahillere vuran çocuk cesetlerine gözlerini kapatanlar böyle fotoğraflar karşısında üç maymunu oynayanlar sizler bir cam için bir bina için saygı duruşuna geçmediniz mi?

Evet 2016 bitiyor.

Evet 2016 gidiyor peki ya İnsanlık...


Söyleyin bana İnsanlık nereye gidiyor ?

11 yorum:

 1. İnsanlık kendi kazdığı kuyuda boğuldu. Bu yaşanılanları yapanların zaten insanlıkla ilgisi yok. İman insanı insan eder, belki de kainata sultan eder.İmanı olmayandan ne beklenir? Allah yardımcımız olsun, bizim korumakla yükümlü olduğumuz emanetimiz var. Buradaki ve ebedi hesabı Sahibine bırakmışız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız ve kusura bakmayın bu kadar geç yanıtladığım için... Bizler kendimizden mesulüz ama işte olanlara da sessiz kalamıyoruz.

   Sil
 2. Üzüntünün anlamı hiç böyle öğrenilmemişti hiçbir yerde, hiçbir tarihte...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece üzüntü demek aslında çokk çokk hafif kalıyor...

   Sil
 3. Suç 2016 da diyorduk... 2017'ye girdiğimiz ilk saatlerde malesef yine birçok can gitti. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyor bazıları. Rabbim korusun hepimizi. Paylaşım için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında tarihlerin bir önemi bulunmamakta çünkü katiller hala aramızda ve hep de öle kalacak gibi...

   Sil
 4. İnsanlığı kaybettik hükümdüzdür

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaybedeli aslında çok oldu da ilanları daha yeni çıkıyor sadece...

   Sil
 5. Nerelerdesin Süleyman kardeşim? Umarım iyisinizdir ailen ve sen. Bu sene çoook sıkıntılı günler geçirdik. Dilerim biter artık. Sevgiler oğlum ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece abla biraz uzaklaştım hayat koşuşturmacası yüzünden ne blogum ile nee de bloger arkadaşlarımla çok ilgilenemedim.

   Sil
  2. Canın sağ olsun kardeşim. Devir zor devir, gençlerin işi hele hiç kolay değil. Allah işlerini rast getirsin dilerim. Ailene selamlarımla...

   Sil