İzleyiciler

4 Ocak 2015 Pazar

YARATILIŞ VE MUCİZE
YARATILIŞ VE MUCİZE 


   Bu yazımızda sizinle Allah (c.c.) yarattığı canlılar uzerinde ki mucizelerini inceleyelim.  Balık kartalını hiç duydunuz mu ? 1 km alanda ki hedeflerini görebilen algılayan bir göz ile donatılmıştır. Bu sayede avı denizin altında bile olsa seçebilir.
   Peki Okçu balığını duydunuz mu ? Su fırlatma yöntemi ile böcek avlamaktadır. Denizin altından suyu firlatarak böceği suya düşürmektedir. Bu yöntemi kullanan tek balıktır. Bir ok gibi suyu jet gibi fırlatırken aynı zamanda bu okun su altında gidişini ve açısını bile hesaplamaktadır.
   Mucizevi bir ürün olan balı üreten arılar onlarıda bu liste de kesinlikle saymalıyız. Evet arılar bal elde edebilmek için kovanlarından kilometrelerce uzağa gitmektedirler. Yollarını şaşırmadan tekrar kovanlarına dönerler. Balın içine asla dışkıları karışmaz.
   İpek böceğinin imal ettiği ipekten daha sağlam güzel bir kumaş var mı? Dut yapraklarını yiyerek beslenen bu hayvanların ipek üretmesinin hikmetini anlayabilmek hala mümkün olmamıştır.
   Ve daha niceleri... Bu yazıda yer vermediğimiz hayvanlar ve özellikleri.. Bunlar hep yaratılışın hikmet ve gayesini anlayabilmek için. Bu dünya da her yaratılanın bir görevi vardır ve bu göreve göre dizayn edilmişlerdir. Her şeyi de kararince yapmalılardır. Nasıl ki tuzlu ve tatlı su birbirine karışmadan öylece durmuşsa insan veya hayvan onlarda görevlerini bilmeli ve sınırında orta yolda durmalıdır.
   Yeryüzünün üzerinde ki mucizelere bakmayı bilip tevekkül edebilsek keşke.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder