İzleyiciler

29 Mayıs 2016 Pazar

MİM: Kim Bu Skose2906
Mim : Kim Bu Skose2906


Evet arkadaşlar yeni bir MİM yazısıyla yine karşınızdayım. Sema Gürpınar a beni mimlediği için teşekkür ederim.

Mim in konusu Benim, Süleyman Köseoğlu.

26 Aralık 1984 doğumluyum. Evin ilk çocuğu ilk neşesiyim. Aman kardeşim duymasın :)
Evet benden küçük bir de kardeşim var. İki kardeş olarak Ankara'da doğup büyüdük. İlkokul,Ortaokul ve Liseyi etlikte okudum.

Çok başarılı bir öğrenci olmasamda yine de kötü değildim. Ama özellikle bir dönem oldukça kötü notlar getirmem sonrasında annemin duygusal konuşması beni kendime getirdi ve yılsonunu kayıpsız kötü notsuz atlatmamı sağladı.

Etlikte doğup büyümüştüm. Bir başkaydı benim için o semt... Arkadaşlarım okulum ve anılarım hep orada kaldı. Arada bir gidip gezsem de hiçbir şey eskisi gibi değil.
Evet anladığınız üzerine güzel bir çocukluk geçirdim. Saklambaç oynamalar,kukalı olanı özellikle, evde durmayıp kendimizi dışarı sokağa atmalar, rahat rahat dışarıda bahçede toprak ve insanlarla iç içe olmalar...

O zamanın evde oynayabildiğimiz bizi eve bağlayan tek şey atariydi ve oda bizde yoktu. Yne ailem çevremizde ki çocukların durumunu gördükten sonra bizim eve atari sokmamıştı. Derslerden, sokaktan ve insanlardan hatta hayattan uzaklaşmamamız için bunu yapmıştı.

Üniversiteyi Manisa'da Celal Bayar Üniversitesinde okudum. Maliye bölümünde ve muhteşem geçen bir 5 yıl.
Üniversiteye gitmeden önce bir abim bana, "İnsana 2 yer çok şey katar onu değiştirir. Bunlardan ilki Üniversitedir. İkincisi de askerlik." demişti.
Ve gayette haklı çıktı.
Üniversitede edindiğim ve bir ömür boyu sürmesini istediğim arkadaşlıklarım hala devam etmekte ve ben hala onlardan çok şey öğreniyorum. Bir başka paylaşım bir başka düşünce ve bir başka hayat...

Hobilerime gelince şu sıralar tek ve süreklilik gösteren tek hobim blogum kaldı.
Onun haricinde kitap okumak arada Ankarayı gezmekte stres atmak onusunda bana yardımcı oluyor.

Şimdi gelelim Mimlenecek arkadaşlara :)

Sevdican Sevdican
Gözde Türker
Çıplak yazar
Tigris Diver10 yorum:

 1. O atari olan evde çocuklar dışarı çıkmadı kapılarına kadar gidip cagirirdik :) çocukluğun en güzel zamanlarda geçmiş :)

  YanıtlaSil
 2. Valla haklısın hatta bazılarında sadece kapıya kadar gitmek yeterli olmazdı eve de girmek gerekiyordu :)

  YanıtlaSil
 3. Atari konusunda anneniz doğru kararı vermiş bence, çünkü gerçekten çok oyalayıcı bir şeydi :D Üniversite yılları gerçekten unutulmaz diyor herkes, ben henüz yeni başlamış olsam da şimdiden hiç bitmesin istiyorum :') Mim için çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kuzenden dolayi biliyorum hem oyalayıcı hem zararlı :) Üniversite yıllarının değerini bilin gerçekten çok özel günler:) rica ederim iyi yayınlar.

   Sil
 4. Bizim çocukluğumuzda da maryo oyunları vardı da dediğin gibi o da bizde yoktu ;) iyiki de yokmuş ;) insan üniversitedeki arkadaşlarının yeri başka oluyor. Ben sabit duramadıgım için çok görüsemiyorum uni arkadaşlarıyla ama eşim hala pilav günlerine gider ;) bu güzel mim aracılığı ile kendinizi anlatırken bizi eskilere götürdünüz teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mario oyunlarını bende çok severdim az oynamama rağmen ama vazgeçilmez olanim strateji oyunlarıydı :) valla ne güzel Eşinizin durumu kopmamışlar arkadaşları ile... Rica ederim vakit ayırıp okuduğunuz için tesekkür ederim

   Sil
 5. bende kitap bloguma sizi beklerim .... sevgiler...
  kelepirkitapci.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap blogu ise zaten kesinlikle gelirim teşekkür ederim...

   Sil
 6. Çok teşekkür ederim mesajınızı şimdi gördüm ve bu mim görevini yerine getirmiştim ben

  YanıtlaSil
 7. Rica ederim ne güzel o zaman :)

  YanıtlaSil