İzleyiciler

23 Nisan 2016 Cumartesi

BU BİR UMUT Bölüm 3 devamı
BU BİR UMUT Bölüm 3 devamıUmut bütün gece bu akşam ki konuşmaları düşünmüştü. Hatta o kadar daldı ki konuşmalara bir türlü uykusu gelmiyordu. Güç eldiveni, iç güç, kabiliyet, verimlilik, güç kılıçı gibi bilmediği daha bir çok terim geçti. Evet şaşkındı daha ilk günden beri tüm bunlara bir anlam yüklemeye çalışmıştı ama başaramamıştı. Tüm bu düşüncelerin içinden aşağı ranzadan Cenk'in sesini duydu: 


-" İstersen artık uyu yarın ilk gün ve heyecanını yaşayacağız özellikle de senin için zor bir gün olacak gibi çünkü daha önce Topluluklar ile ilgili hiç bir bilgi edinmemişsin. Söz veriyorum ben yarın senin sorularına elimden geldiğince cevap vereceğim. Kafana takılan herşeyi sorabilirsin ama şimdi uyku vakti. İyi geceler..." diye bitirdi sözlerini Cenk.


-" Tamam teşekkür ederim gerçekten aklımı kurcalayan bir ton soru var ve işin içinden çıkamıyorum çünkü bu dünya ile ilk kez karşı karşıya kalıyorum. Yarın konuşuruz o zaman ama bak sakın bu sözünü unutma sana bir çok soru soracağım. İyi geceler... "


-" Tamam söz cevaplamaya çalışacağım hadi iyi geceler."


 Bitirmişlerdi bu gece yarısı kısa sohbetlerini. Cenk ilk odaya girdiğinde çok şaşırmıştı Umut ile aynı sırada oturduğunu ve oda arkadaşı olduklarını biliyordu ama Hakan ve Hasan'ı beklemiyordu. Gerçekten bu ikili tam bir süprizdi onlardan korkmuyor ya da çekinmiyordu çünkü ikisi hakkında da çok olumlu sözler duymuştu. Cenk iyi ki akademiye başlamadan potansiyel öğrenciler hakkında Babam bana bilgi verdi diye seviniyor ve kendini bir adım önde hissediyordu. Böylece daha fazla güvende olabilecek ve gücünü daha fazla açığa çıkartması mümkün olacaktı.


Gecenin kısa sohbeti damağının tadında kalmıştı. Umut şimdi sabırla bekliyordu Cenk ile yapacakları konuşmayı. Sabah uyuyamamıştı erkenden daha kimseler uyanmadan kalkmıştı. Aşağı yemekhaneye inip kahvaltısını yapıyordu. Karşı masada oturan bir çocuk dikkatini çekmişti. Sakin sakin bir yandan kahvaltısını yapıyor bir yandan telefonla konuşuyor ve elinde bir nesneyle de devamlı oynuyordu. Bir eldiven diye söylendi Umut buradan gördüğü kadarıyla çocuğun elinde ki eldivendi. Komik görünümlü bir eldivendi ama. Tam bilek kısmında kablolar sarkıyordu, siyah bir eldiven yarımdı yani takanın parmaklarını tam kapatmayan cinsten. Bir süre sonra Cenk geldi masaya elinde ki kahvaltı tepsisini Umut'un karşısına bırakıp;


-" Çayın bitmiş ben kendime almaya gidiyorum sen de ister misin?" diye sormuştu.

-"Teşekkür ederim çok iyi olur"

Cenk biraz ileride ki çay oçağına gitmişti. Elinde başka bir tepsi ile iki tane duble çay alıp geliyordu. Umut'un izlemiş olduğu çocuğu fark etti ona doğru bir bakış atıp sonra gülümsedi.


-" Evet çaylarda geldi. Artık dün gece sana söz verdiğim gibi bir kaç temel bilgiden bahsedebilirim zaten daha çoğunu bugün ve bundan sonra ki günlerde derslerde göreceğiz. Öncelikle şu izlediğin çocuk onun adı hamit. Hem kendisini hem de ailesini tanıyorum sakin ve efendi bir çocuktur Hamit her ne kadar buradan öyle görünmesede. Aileleri büyük bir topluluğun liderliğini yapmaktadır. Topluluk dediğim bu Holdingler gibi büyük şirketler ama tek amaçları para kazanmak olmayan bu şirketler kendi içlerinde gruplar kuruyorlar ve yetenekli gençleri ortaya çıkartarak eldiven güçlerini ve güç dünyasının gelişimini sağlıyorlar. Benim ailemde bunlardan bir tanesi. Hatta odamızı paylaştığımız iki çocuk Hakan ve Hasan'ın aileleri de İzmir de hizmet eden faaliyet gösterenlere yardım eden bir küçük grup.  Mesela bugün bize ders verecek olan hocamız Halil Çetinoğlu onun ailesi de oldukça etkin ve güçlü bir aile toplulukları eğitime en çok önem verenlerin başında geliyor. Ama bunların yani bütün bu büyük toplulukların içinde en güçlüsü ve köklüsü hiç şüphesiz ki İlbey Topluluğudur."


-" Hiç bilmediğim çok farklı bir dünya. Tolulklar güç eldivenleri gruplar bütün bunlar bana sanki hikayeymiş gibi geliyor. Hatta şu anda beni keklediğini bile düşünüyorum Cenk inşallah benimle dalga geçmiyorsundur. Yoksa geçiyor musun?"


-" Tabi ki hayır sen sordun merak ettin bende anlatıyorum işte. Neyse kısa özetime devam edeyim. Hamit'in elinde ki bir güç eldiveni. Eminim sana komik görünmüştür ilk gördüğümde ben öyle düşünmüştüm çünkü. O bilekten sarkan kablolar vücudumuzla eldiven arasında bağ görevini kuruyormuş yani bizlerin içimizde yatan güçleri onlar sayesinde eldivenlere aktarıp ortaya çıkartıyormuşuz. Neyse bu kadar bilgi yeterli zaten birazdan derste Halil hocamız bütün hepsinin üzerinde detaylı bir şekilde duracaktır heralde. Biz bir güzel kahvaltımızı yapalım ve şimdilik eğlenmemize bakalım. Daha derse bir saat var bu arada gidip aşağıda internet cafe de takılabiliriz ya da biraz basket atışı yaparız hangisi sana uyarsa... "


Cenk daha sözünü bitirmemişti ki Hasan,


-" Basket daha iyi ikiye karşı iki güzel bir kısa maç yaparız dersten önce hem bu arada da daha detaylı tanışmış oluruz. Nasıl olsa aynı odada kalıyoruz. Kontrol ettik şimdi aynı da sınıftaymışız birbirimizle oldukça fazla vakit geçireceğiz böylelikle önceden kaynaşmış oluruz." dedi.


4 arkadaş önce kahvaltılarını yaptılar daha sonra da planladıkları gibi basketbol oynamaya gittiler. Ama hiç birinin amaçalrı bir oyun ya da maç değildi sadece birbirlerini tanımak istiyorlardı. Daha şimdiden çok iyi anlaşmaya başlamışlardı ve birbirlerini mükemmel uyum sağlıyorlardı. Bir saat boyunda devamlı eşleri değişerek maç yaptılar ve hiç bir takım aksamadı hep beraber güzel bir uyum gösteriyorlardı. Ders zamanı geldiğinde ise koşa koşa hepsi sınıfa gitmeye başladılar zaten geç kalmışlardı. Bu yüzden daha da bir acele ediyorlardı. 

Bu gençleri ne bekliyordu burası nasıl bir dünyaydı. Git gide içini saran merak Umut'ta daha büyük bir heyecan daha büyük bir çoşku uyandırıyordu. İleride onu neler bekliyordu ve şimdiden burayı sevmişti kurduğu güzel dostluklar olmuştu. Cenk, Hakan ve Hasan şimdiden bu iki kısa günde tanıştığı ve çok iyi anlaştığı çocuklardı ve emindi ki kendisini daha bu binalar arasında bu duvarlar içinde bir çok arkadaş ve sır bekliyordu. On gün sürecekti bu küçük kamp ama o daha şimdiden bitmesini istememeye başladı. 

2 yorum:

  1. Henüz konuya tam hakim olamadim ama akici bir hikaye rahat okunup merakta birakiyor.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim konusu biraz merakta bıraksın istedim :)

    YanıtlaSil