İzleyiciler

29 Nisan 2016 Cuma

BU BİR UMUT Bölüm 4

BU BİR UMUT
Bölüm 4-" Hocam peki biz bu - Kİ enerjisini nasıl ortaya çıkartacağız ki ? "

Soru arka sıralardan sarışın, düz saçlı bir kızdan gelmişti. Umut arkasını döndüğünde kızın gayet ciddi bir şekilde soruyu sorduğunu ve hocasının vereceği cavabı büyük bir heyecan ile beklediğini görmüştü.

-" Evet Sevda şimdi biz bu -Kİ enerjisini vücudumuzdan ancak elektrik ile çıkartabiliriz. Bizlerin vücatlarında bir tür elektriklenme çeşiti olab statik elektrik bulunmaktadır. Bir çoğunuz biliyorsunuzdur okullarda derslerde belki hocalarınız da size anlatmıştır. En bilindik örneği vererek size açıklayayım; plastik bir tarak ile kuru saçlarınızı taradıktan sonra ve belli bir sürtünme oluştuktan sonra küçük kağıt parçalarına tuttuğunuz zaman onları çektiğini göreceksiniz. Ya da yün kazağınızı vücudunuzdan çıkarttığınız esnada duyduğunuz çıtırdamalar bunların hepsi etrafınızda oluşan sizlerde biriken elektriklenmeler birer örnektir. "

-" O zaman hocam dikkat edelim de çarpmayalım birbirimizi " diye gülümsedi Sertaç.

-" Evet haklısın Sertaç dikkat etmek lazım birbiriniz ile temasınız esnasında bile bunu hissedebilirsiniz."

-" Halil hocam daha tanışmadık ama siz bütün öğrencilerin adını biliyorsunuz. Yoksa önceden bir ders oldu da ben mi kaçırdım ?" bu sorunun sahibi Hamit'ti ve daha önce başka bir ders olmadığını biliyordu aynı zamanda bu iki öğrencinin de burada ilk yılları olduğunun farkındaydı.

-" Hayır Hamit başka bir ders olmadı. Ben bu sınıfta ki bütün öğrencilerin isimlerini biliyorum. Hemen hemen hepsinin testlerin de hazır bir şekilde orad bulundum, hepsinin ailesiyle ilk görüşmeyi de bir zat ben yaptım. Bu yüzden de sınıfta ki bütün arkadaşların bana hiç yabancı değil aynı senin gibi."

-" Şimdi konumuza geri dönersek... Bizler vücudumuzda bulunan -Kİ yi statik elektriklenme ile ortaya çıkartacağız yani bir akım oluşturup onu kullanacağız. Bunu yaparken de tabi ki bir çok bilgiden yararlanacağız. Uzakdoğunun meditasyonundan ve onun bakış açısından içimize yönelirken batının bilimini kullacağız ve tabi ki kendi örf ve adetlerimiz ile özleşmiş olan inançlarımızı hep ama hep hatırlayacağız. Bir çok şekilde içimizde bulunan güçü açığa çıkartmanın mümkün olduğu yapılan araştımalar ile kanıtlanmıştır. Ama en yaygın ve güvenli yöntemi eldiven olarak giyinen nesnelerdir. Aynı bir parmak uçları kesik olan eldiven şeklinde dizayn edilmişlerdir. Bunlarda bulunan ve bilek kısmından uzatılan kablolar ile eldivenin üst kısmında yer alan bir kibrit kutusu büyüklüğünde ki güç deposuna sizin -Kİ enerjiniz aktarılır. Orada biriken enerjinisi statik elektriklenme yöntemini kullanarak serbest bırakırsınız."

-" Hocam biz bunlar neden kullanacağız peki bu bizim ne işimize yarayacak ?"
Soru bu sefer en önden gelmişti. Çetin gayet meraklı gözlerle hocasına ve etrafına bakıyordu. Gerçekten tüm bu anlatılanlar ne içindi bu çocuklar bu eldiven güçlerini -Kİ enerjilerini nerede kullacaklardı ? Peki sadece neden onlar seçilmişti  buraya geldiklerinden itibaren hep bu lafı duymuşlardı -" Sizler seçilmiş kişilersiniz içinizde ki güç oldukça önemli ve kabiliyetleriniz sizleri çok çok yukarlara taşıyacak." deniliyordu. İyi de bütün bunlar nasıl olacaktı ? 

-"Evet şimdi size bir çok konuyu uzun uzadıya anlatamayacağım bu dönemde çünkü zamanımız oldukça kısıtlı. Burada ki asıl amaç yani bu dönemde elde etmeyi düşündüğümüz ve planladığımız asıl konu sizlerle tanışmak ve sizleri bu dünya ile tanıştırmak. Bir çoğunuz ailenizden dolayı veya çevrenizden dolayı zaten bu farklı hayatın bilgisine sahiptiniz. Detaylı olmasada kulaktan doğmada olsa bazı bilgilere sahiptiniz. Benim burada ki amaçım sizlere bazı temel bilgileri vermek ve diğer arkadaşlarıda bu farklı hayata alıştırmaktır."

-" Bu yüzden kısa tutarak devam edeceğim çünkü tek dersiniz bu olmayacak. Daha bir çok fiziksel ders ve eğitiminizde olacak. Düşünsel gücünüzü geliştirmek içinde Felsefe gibi dersleri de alacaksınız. Bu yüzden her dersin - her hocanızın- vakti oldukça dar ve kısıtlı bunu en verimli şekilde kullanmamız lazım."

-" Öncelikle eldiven güç ve yeteneklerinizi hayatınızın her alanında kullanacaksınız. Ama sizlerden özle istek ve ricamız ilk 3 yılı boyunca hiç bir öğrenci bunları akademi duvarları dışında kullanamaz  eğer böyle bir şey olursa o kişi öğrencilikten atılır ve bir daha da kabul edilmez. Bu bütün organizasyonlar için geçerli olan en temel ve ilk sırada ki kuraldır. Bütün hayatınız kısmını biraz açarsak sizler bu kabiliyetleriniz ile hem fiziksel farkındalığınızı hem de düşünsel gücünüzü arttıracaksınız. Daha dikkatli, daha çabuk kavrayıp ve anlayan, sadece kendisinin değil çevresinde ki her olay ve olgunun farkında olan özel insanlara dönüşeceksiniz. Bizlerin burada ki asıl amaç ve gayesi toplumsal kalite ve verimliliği arttırmak ama tabi ki bundan en büyük pay ve kazancıda yine bu kurumlar kazanacak. Bu kazancın nasıl olduğunu ileri ki yıl sizlere daha net ve kesin olarak anlatılacak.  Unutmayın hiç biriniz burada zor ile tutulmuyorsunuz bu sene burada olan seneye hatta yarına bile burada bulunmak istemeye bilir. Ve seçim kendisine aittir kimse onu zorla tutmaz hatta güvenli ve istekli bir şekilde onu evine ailesine götürecektir."

Umut dersi dinlerken acaba diye düşündü bütün bu elektrik mevzusu onu biraz ürpertmişti. Şimdi çıkıp gitsem ne olacak ki nasıl olsa daha başı ve aileme sevmediğimi söylerim. Hem kim umursar ki... gibi düşüncelere kapılmıştı. Oldu olası zaten elektrik mevzusu ile arası iyi değildi. Elektrikli ev aletlerini bile kurcalamaktan çekinirdi ama şimdi ona eline bir eldiven takıp onda elektrik akımı yaratacağını söylüyorlar. İnanılır gibi değildi. Nasıl yapabilirdi ki nasıl taşıyacaktı o eldiveni. Ya bir kaçak olursa ya onu da amcası gibi elektrik çarparsa. Gerçi sadece küçük bir sinek ısırığı diye dalga geçmişti o zaman ama yinede telaşlanmıştı Umut. Yarın söyleyip de ayrılsam mı diye düşünüyordu. Tüm bu düşüncelerinin arasında yeniden Halil hocasının sesini duyar gibi oldu...

-" ... korkmanıza da gerek yok bu elektrik size zarar verecek ya da incitecek düzeyde değildir. Zaten kontrolüde tamamen sizlerin elinde olacaktır... "

İşte başını anlamadığı ve sonunuda dinlemediği bu konuşma onu rahatmış ve derin düşüncelerinden sıyırmıştı. Ama şimdi de kendisini büyük bir merak sarmıştı. Acaba ben bu enerjiyi dışarıya nasıl aktaracağım ve onunla neler yapacağım. İşte bu bir çok öğrencinin düşündüğü şeydi. Hep tekrarladı o sözler aklına geldi annesi,babası ve dedesinden öğrendiği o sözler ; " Görelim bakalım mevlam neyler, neylerse güzel eyler..."

4 yorum:

 1. Ilgiyle okuyor ve devamini bekliyorum.

  YanıtlaSil
 2. Devami var mi diye ugradim yokmus :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sormayın derya hanim yogun iş ve ev temposundan dolayı yazamadım. Üstüne pc de bozulur tam oldu hatta mimlendim daha yazamadım sizin ve ece ablanın blogunu bile okuyamadm tel den bakıyorum ama oda gözlerimi yoruyor bakalım hayırlısı

   Sil