İzleyiciler

14 Kasım 2014 Cuma

GÖRÜNMEZ GERÇEK: TÜRK PİRAMİTLERİ

TÜRK PİRAMİTLERİ 


   Bugün artık duymayan kalmamıştır Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan Türk Piramitlerini. Xian şehrine 100 km uzaklıkta bulunan bu 100 adet irili ufaklı Piramit uzun süre boyunca Çin devleti tarafından gizlenmistir. 
   Beyaz Piramit 300 m boyu ile bölgede ki en büyük piramittir. Beyaz Piramit ilk olarak Çin e yardım malzemesi götüren bir uçak tarafından görülmüştür. 1957 yılında ilgili görüntüye ait resimler Life dergisinde yayınlanmıştır.
   Bölgeye 1994 yılında Piramitleri araştırmak için Alman bilim adamı Hartwig Hausdorf bir keşif gezisi düzenlemiştir. Hausdorf kendi koleksiyonuna ait olan bir kaç resmin yayınlanmasına izin vermiştir. 
  Daha sonraları bölgeye giden Türk araştırmacılar kısıtlı imkanlar ile çeşitli ve sınırlı araştırmalar yapmışlardır. Türk bilim adamı Kazım Mirşan Piramitleri ve içindeki yazıları araştırması sonucunda Piramitlerin Ön-Türk Medeniyetlerinden birine ait olduğunu tespit etmiştir. 
   Piramitlerin Mısırda ki piramitlerden daha eski olduğu ve en erken M.Ö 2500 yılında yapıldığı tespit edilmiştir. Mısırda bulunan Piramitlere göre daha büyük ve yüksek olan bu piramitlerinde içinde Mumyalar bulunmuştur. Mumyalama yöntemi olarak Mısır'da ki yöntemlerden daha farklı ve gelişmiş bir teknik kullanılmıştır. 
   Öncelikle Çin'in Piramitlerin bulunduğu bölgeyi yasak bölge ilan etmesi ve araştırılmasına izin vermemesi akıllarda birçok soru işaretine neden olmuştur.  Bunlardan ilki Çin yer altında bulunan madenler için bölgeyi kamuoyuna kapatmıştır.  Çünkü araştırmacılar yeraltı madenlerinin Piramitlere zarar vereceğini söyleyip belgeleyip bunları dünya mirasına alarak araştırabilir. Çin'de bu durumda büyük zarar elde edeceğini düşünülüyor. 
   Ikinci neden olarak Piramitlerin içinde bulunan yazıların incelenmesi sonucunda bilinen Dünya ve Türk tarihinin tamamen değişmesi söz konusu olacağının düşünülmesi. Bu nedenle Çin ile beraber başka ülkelerde bu Piramitlerin saklı kalmasını ve araştırılmasını istememektedir.
   Tüm bunların doğruluğu tartışılsa bile fotoğraflar ve Çin'in bölgeyi yasaklanması bir gerçektir. Piramitler bulunmaktadır. Mumyalama yönteminin Mısırlılara Türklerden gittiği düşünülmektedir. 
   Mısırda ki piramitlerde ki bazı yazıların Türk Piramitlerinde bulunan yazılar ile aynı olması nedeniyle yazınında Türklerden Mısırlılara aktarıldığı düşünülmektedir. 
   Ön-Türk Uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısıra M.Ö 3000 Yıllarda Doğu Anadolu'dan Isub-Ög yazısının gittiği tespit edilmiştir.  
   
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder