İzleyiciler

16 Kasım 2014 Pazar

TÜRKLERİN ATALARI VE LANETLİ YAHUDİLER
TÜRKLERİN ATALARI VE LANETLİ YAHUDİLER

   İnsanlık belki onunla başlamadı ama onunla devam etti. Evet kimden bahsettiğimizi anladınız H.z. Nuh. Büyük Tufandan sonra yeryüzüne dağılan h.z. Nuh'un oğulları ve gemisinde ki diğer insanlar toplumları yeniden oluşturmuşlardır. H.z. Nuh'un 3 oğlu yeryüzüne yayılmıştır bunlar; Yafes, Ham ve Sam'dır.
  
   Bizim bu yazıda üstünde duracağımız Yafes'tir. Çünkü Yafes birçok kaynakta Türklerin Atası kabul edilmektedir. Yafes'in kimi kaynakta yedi kimi kaynakta ise sekiz oğlu olduğu bildirilmiştir.
Bunlar; Magog, Gomar, Madai, Meşeç (Meshech), Tiras, Tuval (Tubal) ve Yavan'dır. Sekiz olarak geçen kaynaklarda ise bunlara ek olarak Turk (Türük-Török) adında bir oğlu olduğundan daha bahsedilir.

   Yedi oğlu olduğunu savunan kaynaklara göre Türkler; Gomar'ın oğlu Togarmi'den gelmektedirler. Togarmi'nin on oğlu olduğu ve bunların Kafkasya, Orta Asya, Sibirya, Balkanlar, Anadolu'ya kadar dağıldıklarından bahsedilmektedir. Bunlardan Sümer, Gog, Gur, Guz. Magog, Oğuz, Macar hakları oluştuğu kaynaklarda anlatılmaktadır. 
   
   Yafes'in sekiz oğlu olduğunu savunan kaynaklar; Turk adında ki oğlunun Türklerin atası olduğunu vurgularlar. Turk Yafes'in en küçük oğludur. İçlerinde en güçlü ve ahlaklı olan oğlununda Turk Han olduğu anlatılmaktadır.

   Bilim çevrelerince Yafes'in yedi oğlu olduğu ve Türklerin Gomar'ın oğlu Togarmiden geldiği kabul edilmektedir. Bu kaynağı bazı bilim adamları da doğrulamaktadır.

   Tabi bütün bunlara rağmen H.z. Nuh'un gemisinde bulunan diğer insanlar dikkate alınmamışlardır. Bu durumda kaynakların ne kadar güvenilir olduğu tartışılmaktadır.

   Tevratta geçen bir olaya göre H.z. Nuh bir olaydan ötürü oğlu Ham'a beddua eder. Ham'a bedduası diğer iki oğluna dua olarak döner. Ham'a ; Allah, Yafes'e genişlik versin Şam'ın çadırlarında otursun diye, Sam içinde Ham sana kul olsun Sam'ın soyundan Allah dostları gelsin Allah onun soyunu yükseltsin diye Sam'a da dua ettiği söylenmektedir.

   H.z. Nuh'un bu dua ve beddualarının tuttuğu Türklerin 600 Yıllık süren hakimiyetlerinden anlaşılmaktadır. Ayrıca Sam soyundan da H.z. İbrahim'in geldiği ve hemen hemen bütün peygamberin Sam soyundan geldiği bildirilmektedir.

  Yahudilerin önce Mısır'da yaşadıkları esaret ve zulüm sonrasında Nazilerin zulmü ve soykırımı ile son olarak Avrupa'da lanetlenen ırk olarak Filistin'e sürgün edilmeleri bu bedduanın tuttuğu konusunda delil olarak gösterilmiştir.


  

4 yorum:

 1. Bu bilgileri hangi kaynaktan buldunuz acaba? Kesin bir bilgi gibi gelmedi çünkü bana. Bilindiği üzre Türkler'in ilk anayurdu Sibirya'dır. Yafes'i ben semit kralı olarak biliyorum yani yahudi topluluklarının atası olan bir topluluk üyesi olarak. Hatta bu topluluğun Türkleri aşağıladığını ve küçük düşürmeye çalıştıklarını okumuştum bir makalede. Yazınızda kullandığınız kaynağın adını verebilirseniz sevinirim. Şayet bayağı bir merak ettim. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Bu yazıyı uzun zaman önce yazdım kaynağını not etmemişim acemiliğime verin ancak kaynak olarak daha çok google da yaptığım araştırmaları kullandım diye hatırlıyorum bir çok site gezmiştim ve oralardan edindiğim bilgileri derleyerek bu yazıyı oluşturmuştum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlıyorum :) Ben de merak etmiştim bayağı. Teşekkür ederim yine de. Sevgiler..

   Sil
 3. Rica ederim DR de gezerken bir kitapta görmüştüm bu yafes in Türklerle olan bağlantısını ama kitap ilgimi çekmediğinden almadım ondan sonra da int.de bilgileri derledim. Rica ederim iyi akşamlar

  YanıtlaSil